ŻEGLUJ W NAJLEPSZYM STYLU

EKSCYTUJĄCY PROJEKT

Nowy jacht marki Legion ukazuje ekscytujący świat możliwości. Nowoczesny wygląd w połączeniu z szybką konstrukcją kadłuba zapewnia przyjemność żeglowania w każdych warunkach.

PRZESTRZEŃ i ŚWIATŁO

Przestronne wnętrze i kokpit z rozkładanym trapem zapewniają dużo miejsca na relaks na dwóch poziomach. Przeszklenia pokładu na wysokości messy zapewniają maksymalną ilość światła dziennego w środku, nawet w pochmurny dzień. Z zewnątrz okna wraz z eleganckimi liniami pokładu tworzą niepowtarzalny styl.

W centralnym punkcie kokpitu znajduje się składany stolik z wbudowanym ploterem z mapami akwenu, po którym pływamy, oraz wszystkimi parametrami, takimi jak: prędkość, siła i kierunek wiatru, głębokość. Mało tego, możliwy jest także dostęp do Internetu.

Wszystkie te elementy dają sternikowi pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa.

Sternik jest najważniejszą osobą na jachcie, dlatego tak ważny jest jego komfort. Zapewniają to również trzy miejsca przy kołach sterowych: na boku burty, na rufie frontem do jachtu lub na koszu rufowym. W kokpicie nie zapomnieliśmy o komforcie dla pozostałych członków załogi.

Przestronność i użyteczność były dwiema podstawowymi cechami, którymi się kierowaliśmy. Stąd trzy oddzielne obszerne kabiny, duża łazienka z prysznicem i jak największa przestrzeń w messie, gdzie spędza się wspólny czas.

Projektując nasz jacht, nie mogliśmy zapomnieć o bardzo ważnym aspekcie, jakim jest ekologia. Oczywiście żeglarstwo samo w sobie jest 100% ekologiczne, jeśli jednostka porusza się „na żaglach”, wykorzystując siłę wiatru. Jednak są też momenty, gdy niezbędny jest silnik spalinowy, m.in. do wpłynięcia, wypłynięcia z portu, przepłynięcia kanałów czy płynięcia w bezwietrznych warunkach. Do tej pory wszystkie jednostki wyposażone były w silniki diesla. My natomiast tak zaprojektowaliśmy nasz jacht, aby miał możliwość być napędzany silnikiem elektrycznym. Tę koncepcję forsował właściciel i założyciel marki – miłośnik i użytkownik samochodów elektrycznych.

Jacht posiada duże, poprowadzone po całej długości nadbudówki okna, które zapewniają oświetlenie wnętrza naturalnym światłem, a także pionowo wyniesioną ponad pokład nadbudówkę na dziobie, która może kojarzyć się z grillem samochodowym. Projekt kadłuba zakłada możliwość pomalowania jachtu w dwóch dowolnych kolorach. Nadbudówka przechodzi w kształt oparcia siedzisk w kokpicie, co pozwala uzyskać większą kubaturę pomieszczeń w kajutach rufowych i prowadzących do nich ciągach komunikacyjnych.

DANE TECHNICZNE

Znajdź nas

Skontaktuj się z nami

Michał Krawczyk

zadzwoń do nas 513 580 758, 507 108 150

napisz do nas biuro@legionyachts.com

odwiedź do nas Dąbrowskiego 14
Ekomarina Giżycko

odwiedź do nas Aleja Wilanowska 83
Warszawa

Zobacz nasz profil na Facebooku Zobacz nasz profil na Instagramie